Uniwersytet Walutowy – Naucz Się Inwestować

Inwestowanie w walutę może ci iść nieźle, ale może iść również fatalnie w zależności od tego, ile czasu poświęciłeś na naukę. Otrzymaliśmy dużą liczbę emaili z prośbami o porady na temat jak zabrać się za inwestowanie. Z przyjemnością informujemy, że otwieramy uniwersytet walutowy – sekcję tej strony wypełnioną artykułami od podstaw aż do zaawansowanych strategii. Naszym celem jest uczynienie z CIEBIE lepszego inwestora. Podzieliliśmy ją na trzy działy odpowiadające stopniowi zaawansowania.

Wprowadzenie W Inwestowanie W Walutę

Zarządzanie Ryzykiem:

Nauka Słownictwa:

Analiza:

Analiza leży u podstaw podejmowanej przez nas decyzji w co inwestować. Są rozmaite rodzaje analizy i w zależności od tego, jakim typem inwestora jesteś, będziesz musiał wybrać tę, która ci najbardziej odpowiada. Są trzy główne typy analizy: 1) podstawowa, która analizuje wiadomości; 2) techniczna, która bazuje na odczytywaniu wykresów i danych oraz 3) analiza nastrojów, która opiera się na obserwowaniu tego, jak zachowują się inni inwestorzy na rynku.

Analiza Podstawowa:

Analiza Techniczna:

Strategia:

Narzędzia Inwestycyjne:

Analiza Par Walutowych:

Poniżej znajdziesz analizę pary walutowej, która pozwoli ci poznać historię rynkową obu walut i nauczy cię, jak nimi obracać.

  • EURUSD – wykresy, wahania okresowe, analiza historyczna

Jeśli masz pytania, napisz do nas, a postaramy się na nie odpowiedzieć. Pamiętaj, że wszelkie porady, które tu widzisz wprowadzasz w życie na własne ryzyko. Obrót walutą polega na zarządzaniu ryzykiem, czasem wygrywasz, a czasem przegrywasz. Nie ryzykuj więcej niż jesteś gotów stracić.

Handel Forex i kontrakty CFD nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków ze względu na dźwignię finansową. 75-90% inwestorów detalicznych traci pieniądze na handlu tymi produktami. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.